sajadian
18 بهمن 1401 - 11:09

تنها راه توسعه کشور تربیت انسان‌های توسعه‌گرا و مهارت محور است

بندرعباس - استاندار هرمزگان تنها راه توسعه کشور را تربیت انسان‌های توسعه‌گرا و مهارت محور دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه شنبه، همزمان با هفتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، طی آیینی با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، فرماندار بندرعباس و مدیران‌کل آموزش و پرورش و نوسازی و تجهیز مدارس استان، عملیات اجرایی مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبراعظم(ص) آغاز شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این آیین ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تشکر قدردانی از مشارکت مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره فولاد هرمزگان در اجرای این پروژه آموزشی، اظهارداشت: در مسئولیت‌های اجتماعی نمی‌توانیم کسی را الزام کنیم که کاری را انجام دهد بلکه ما نیازها را مطرح می‌کنیم و صنایع در اجرای پروژه‌ها یا رفع نیازها و نارسائی‌ها مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهرک پیامبر اعظم(ص) تقریبا دومین شهر پر جمعیت استان هرمزگان به شمار می‌رود، گفت: در بحث آموزش، کارگروه ویژه‌ای برای حل مشکلات آموزشی و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز این شهرک تشکیل شده است و به صورت ویژه دنبال می‌شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به تاسیس هنرستان‌های جوار صنایع و تجهیز بیش از ۵ میلیاردی آن‌ها در دو ماه گذشته، عنوان‌کرد: اگر به دنبال توسعه پایدار هستیم تنها راه تحقق آن سرمایه‌گذاری برروی آموزش و پرورش است و از این طریق می‌توانیم آینده کشور و استان را به خوبی تضمین کنیم.

وی ادامه‌داد: نتایج مثبت آموزش صحیح و اصولی کلاس اولی‌ها و تربیت مهارتی دوره ابتدایی را ۱۲ سال بعد خواهیم دید و ثمرات آن در توسعه کشور و استان خود را نشان خواهد داد.

دوستی تاکیدکرد: صرفِ تربیت انسان‌های منظمی که به دنبال اداره کردن یک محیط هستند منجر به توسعه نمی‌شود بلکه آموزش و پرورش باید انسان‌های توسعه‌گرا و مهارت محور تربیت کند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، یادآور شد: در مسیر تربیت انسان‌های مهارت‌محور و توسعه‌گرا، اصلی ترین نقش با معلمان است و بایستی به عنوان محورِ آموزش مورد توجه قرار گیرند بر همین اساس برگزاری آموزش‌های ضمن خدمت و توجه به رفاهیات این قشر مورد تاکید است.

استاندار هرمزگان، خاطرنشان‌کرد: در سالی که در حال سپری کردن آن هستیم در موضوعاتی چون درمانگاه فرهنگیان و برخی اماکن رفاهی و تفریحی این قشر وقت گذاشته شد و برای سال آینده نیز انتظار داریم بسته کاملی از مسائل آموزشی و فرهنگیان استان آماده شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی برای حل مشکلات و تسهیل امور گام برداریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024247