sajadian
18 بهمن 1401 - 16:42

رایزن علمی ایران درکشورهای آسیای شرقی،استرالیا و نیوزلند منصوب شد

وزیر علوم با صدور حکمی رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای آسیای شرقی، استرالیا و نیوزلند (مستقر در مالزی) را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، محسن صراف عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان را به عنوان رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای آسیای شرقی، استرالیا و نیوزلند(مستقر در مالزی) منصوب کرد.

در این حکم خطاب به دکتر محسن صراف آمده است: «انتظار می‌رود علاوه برانجام وظایف مصرح در قانون اعزام مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و رعایت کامل آیین نامه شرح وظایف رایزنان علمی مصوب ۲۰/۲/۱۳۸۸دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور مربوط به ارتباطات علمی و فناوری کشورهای محل ماموریت را به عنوان رایزن علمی در آن کشورها اجرا کنید.

همچنین بر شناسایی دقیق استعدادها و امکانات علمی موجود در آن کشورها، ایجاد زمینه بهره‌برداری از آن ها و برقراری ارتباطات و همکاری‌های علمی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی میهن اسلامی و به ویژه جذب دانشجویان و فناوران با هماهنگی سازمان امور دانشجویان، مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در آن کشورها در چهارچوب سیاست‌های دولت تاکید می‌کنم.

تندرستی و توفیق روز افزون شما را در اجرای ماموریت‌های محوله از خداوند متعال خواهانم»

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025347