sajadian
12 بهمن 1401 - 21:19

نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب هدفمند حرکت می‌کند

کرج- مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب هدفمند حرکت می‌کند و هدف از برگزاری آن بیان دستاوردها و آرمان‌های انقلاب اسلامی توسط دانش‌آموزان است.

علی حجرگشت در حاشیه آئین افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب هدفمند حرکت می‌کند.

وی افزود: مدارس انقلاب سالهاست که با همکاری اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی و سایر تشکل‌های دیگر در مدارس کشور از جمله استان البرز برگزار می‌شود.

وی مهم‌ترین هدف و برنامه از ایجاد این نمایشگاه‌ها را بیان دستاوردها، پیام و آرمان‌های انقلاب اسلامی توسط خود دانش آموزان به هم سن و سالان خود دانست.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه انقلاب آنچه که لازمه انقلاب است توسط این دانش آموزان به سایر محصلان مدارس دیگر منتقل شود، خاطرنشان کرد: این امر یک روش اثبات شده در حوزه تربیت است.

حجرگشت یادآور شد: پیام این نمایشگاه‌ها به دشمنان انقلاب اسلامی این است که پشتوانه این انقلاب تمام نشدنی نیست و مدام در حال افزایش است.

وی ادامه داد: بنابر سفارش رهبر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: به دانش آموزان و نوجوانان اعتماد کنید؛ خانواده‌ها و مسؤولان نیز باید به آنها اعتماد کنند و در زمینه‌های مختلف به آنان فرصت دهند.

وی تصریح کرد: یکی از مکان‌هایی که دانش آموزان پاسخ سووالات خود را به درستی دریافت می‌کنند همین نمایشگاه‌های انقلاب است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز بیان کرد: افزایش آگاهی نوجوانان نسبت به مبانی انقلاب اسلامی، افزایش روحیه امید و خودباوری با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی، تقویت روحیه معنویت و اخلاق در بین نوجوانان، آشنایی با بیانیه گام دوم انقلاب و خوانش آن توسط دانش آموزان با هدف بصیرت و تقویت دشمن شناسی، بخشی از اهداف برپایی نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013785