sajadian
18 بهمن 1401 - 11:22

عدم استقبال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی از تحصیل در هنرستان‌ها نگران کننده است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مهارت آموزی در هنرستان‌ها را راهگشای اشتغال و فقرزدایی دانست و گفت: استقبال دانش آموزان برای تحصیل در رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای رضایت بخش نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسنعلی عزتخواه صبح امروز در آئین تجلیل از هنرجویان نمونه علمی و اخلاقی هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی مرکز استان کهگیلوبه و بویراحمد اظهار داشت: آموزش و پرورش طبق اسناد بالادستی از جمله سند تحول بنیادین موظف به آموزش مهارت به دانش‌آموزان شده اما در این راستا نه صنعت حمایت می‌کند و نه دانش آموزان استقبال می‌کنند.

وی ضمن تبریک دهه فجر و قدردانی از فعالیت‌های هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج، عنوان کرد: دهه فجر فرصت مناسبی است تا دانش آموزان با وقایع انقلاب آشنا شوند که مستلزم مطالعه تاریخ و آگاهسازی دانش آموزان توسط معلمان و عوامل اجرایی در مدرسه است.

 عزت خواه با بیان اینکه هر جامعه‌ای که تاریخ خویش را نشناسد دیگران آن را تحریف و به بیراهه می برند، ابراز کرد: باید نسل امروز و دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی، عوامل شکل گیری انقلاب و علت تداوم آن آشنا شوند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی امروز با پیشرفت‌های بزرگ خود در طی این 44 سال در اوج اقتدار و عزت قرار دارد و دشمنان نیز به خوبی این دستاورد و توانمندی‌ها را درک کرده‌اند.

عزت خواه در ادامه توجه به هنرستان‌ها را برای مهارت آموزی از برنامه های کلیدی آموزش وپرورش دانست و افزود: تحصیل هنرآموزان در هنرستان‌ها برای تربیت نیروی ماهر و کار بلد در رشته‌های مختلف فنی وحرفه‌ای و کاردانش یک ضرورت است.

 رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با اشاره به اینکه آموزش اساس تعالی است و انسان آموزش دیده محور توسعه است گفت: بخش کشاورزی به عنوان بزرگترین بخش ایجاد اشتغال و تامین زنجیره غذایی نیازمند توجه ویژه است.

نصرت الله حیدرپور با بیان اینکه رشد و توسعه بخش آموزش کشاورزی مدیون انقلاب اسلامی است گفت: امروز میانگین سن کشاورزان ما 54 سال است که برای تربیت نیروی انسانی و علمی در بخش کشاورزی و گذر از کشاورزی سنتی نیاز به تقویت و توسعه هنرستان کشاورزی هستیم.

وی افزود: هدف از راه اندازی هنرستان کشاورزی، تربیت کشاورز مهندس و با دانش است که بتواند در آینده به اقتصاد خود و جامعه کمک کند.

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج نیز با تقدیر از حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان در جمع هنرجویان این هنرستان گفت: دهه مبارک فجر، ایام به ثمر رسیدن مجاهدت‌ها و جان‌فشانی‌های مردان وزنان آزاده ایران سرافراز و کلید گشاینده درهای فتح و پیروزی به روی ملت بزرگ ایران است که با رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» را به ارمغان آورد.

آیت الله انصاری، رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت و همدلی مردم عنوان کرد و گفت: سه مرحله خداباور بودن مردم، رهبری حضرت امام خمینی(ره) و حمایت و پشتیبانی مردم از نهضت امام خمینی از عوامل اصلی به ثمر رسیدن و پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی به فعالیت‌های هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی اشاره کرد و افزود: هنرستان کشاورزی در راستای تربیت نیروی ماهر در بخش کشاورزی در سه رشته و با بیش از 120 هنرجو در حال فعالیت است.

 انصاری ادامه داد: هنرجویان مستعدی داریم و با استفاده از امکانات موجود تمام تلاش من و همکارانم این است که بستر را برای برای شکوفایی و آموزش مطلوب آنان فراهم آوریم.

وی بیان کرد: در این جلسه از رتبه‌های برتر علمی ،ورزشی و اخلاقی تقدیر خواهیم کرد و امیدواریم با همکاری خوب آموزش وپرورش و مرکز تحقیقات شاهد پویایی و بالندگی این هنرستان بیش از گذشته باشیم.

مدیر هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی یاسوج افزود: هدف از تجلیل از هنرجویان نمونه هنرستان کشاورزی، در واقع به یادگار ماندن خاطرات خوش برای این قشر آینده ساز است و همواره احترام به شخصیت هنرجویان مورد تاکید ما بوده است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024286