sajadian
27 اسفند 1401 - 15:16

شتران سرگردان در سیریک ذبح و با صاحبان آنها برخورد قضایی می شود

سیریک - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت: حسب دستور قضایی، شتران سرگردان در سیریک ذبح و با صاحبان سهل‌انگار برخورد قضایی می شود.

رضا راونگی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اذعان به اینکه، حسب دستور رئیس دادگستری شهرستان سیریک، با صاحبان شتران سرگردان و رها شده در شب ها برخورد خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به بروز حوادث ناگوار وسایل نقلیه با شتر بویژه در شب ها در حاشیه جادههای اصلی و فرعی شهرستان سیریک علاوه بر جمع آوری شتران سرگردان در شب ها و ذبح آنها با شناسایی صاحبان برابر قانون با آنها برخورد می شود.

راونگی نژاد با بیان اینکه تاکنون حوادث ناگواری بعلت برخورد وسایل نقلیه با شتر در سطح جادههای شهرستان اتفاق افتاده و خانوادهای بسیاری به لحاظ مالی و جانی متحمل خسارت و داغدار شدند اظهار کرد: در همین خصوص حسب دستور رئیس شورای تامین و رئیس دادگستری شهرستان و در جهت حفظ حقوق عامه و جلوگیری از بروز حوادث دلخراش دیگر ناشی از برخورد وسایل نقلیه با شتران در شب ها همه صاحبان شتر مکلف اند تا ساعت ۱۸ نسبت به جمع آوری شتران خود اقدام کنند.

وی یاد آور شد: با توجه به اطلاع رسانی صورت گرفته و اهمیت موضوع در صورت مشاهد، بدون هیچ گونه بخششی، برابر دستور مقام قضایی با متخلفین برخورد می شود.

وی با بیان اینکه، در همین راستا گشت ساربانی در جادههای سیریک راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: کشت ساربانی در جادههای اصلی و فرعی سطح شهرستان راه اندازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک، تصریح کرد: حسب دستور شورای تامین شهرستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در راستای برقراری امنیت جادههای حوزه استحفاظی شهرستان از حیث مقابله با احشام بویژه شتران سرگردان شش گشت ساربان بصورت شبانه در جادههای شهرستان راه اندازی شده و فعالیت می کنند.

راونگی نژاد اضافه کرد: با توجه به ایام پایانی سال و حضور مهمانان نوروزی در سطح شهرستان از امشب تاریخ ۲۵ اسفندماه به مدت ۲۰ شب کشت ساربانی در جادههای شهرستان فعال و نسبت به شناسایی و جمع آوری شتران سرگردان در صورت مشاهده اقدام خواهند کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099102